umývanie okien cena za m2Možno to tak nevyzerá, ale naša upratovacia firma A SERVIS LIPKA má zrejme o kúsok viac šťastia ako iné, podobné spoločnosti. Ak sa pýtate prečo, odpovedať sa dá celkom jednoducho. Šťastnými nás robí práca, ktorú máme úprimne radi a zákazníci, ktorí nám plne dôverujú. Prosté, a pritom zásadná pravda pre každého, kto v našej firme pracuje.

Spoločnosť A SERVIS LIPKA vie pre svojho klienta urobiť presne to, čo od nej očakáva. Vždy profesionálne, dôkladne a s dôrazom na individuálny rozmer objednávky. S pokojným svedomím sa dá povedať, že v jednej chvíli nie je pre firmu nič dôležitejšie, ako klient a jeho konkrétna zákazka. V tomto bode sa sústreďuje všetko úsilie, odbornosť aj túžba byť najlepší.

Za každých okolností sa preto snažíme odvádzať maxium a robiť naplno. Uvedomujeme si, že iba takýto prístup ďalej profiluje naše dobré meno, charakter a profil celej firmy. Iste, tento postup na nás kladie podstatne vyššie požiadavky a nároky, ale inak robiť sme sa nenaučili, robiť už nechceme, a ani nebudeme.

Firma…

cena umývanie okienFirma A SERVIS LIPKA vždy vo svojom portfóliu ponúkala a ponúka bohatú paletu služieb. Ich jediným a ústredným menovateľom bola maximálna a vysoko profesionálna snaha pomôcť každému zákazníkovi s upratovacími a čistiacimi prácami nielen u neho doma, ale i v oblasti podnikania.

A tak okrem čistenia fasád a stien domov, moderného odstraňovania graffiti, ošetrenia najrôznejších druhov kobercov a typov podláh, ponúkame aj profesionálne umývanie a leštenie okien, výkladov, výloh alebo atypických sklenených plôch.

Keby sme sa snažili našu bohatú činnosť v odbore a jej charakter v niečom zjednodušiť. Mohli by sme povedať, že spoločnosť A SERVIS LIPKA, s.r.o. stojí na troch pilieroch: kvalitne odvedená práca, špičkový výsledok a spokojnosť zákazníka.

A ešte…

výškové práceA ešte niečo, keďže by sme neradi zabudli aj na ďalšiu vec. Roky každodennej tvrdej roboty a profesionálnej praxe nás vyzbrojili neoceniteľnými skúsenosťami a znalosťami. ktoré dnes úspešne zúročujeme v prospech každého nášho zákazníka. Aj preto sa nám na nekompromisne fungujúcom trhu podarilo vybudovať také dôveryhodné meno.

Pre nás je to po dlhých rokoch už úplná samozrejmosť. Ale všetci zamestnanci našej firmy, ktorí sa venujú tejto náročnej práci, sú dokonalí profíci, perfektne preškolení a veľmi skúsení pracovníci. To predstavuje ďalšiu, zásadnú a neoceniteľnú konkurenčnú výhodu. 

I preto naša upratovacia a čistiaca spoločnosť A SERVIS LIPKA zvládne akúkoľvek úlohu alebo objednávku. Dokážeme si s prehľadom a profesionálne poradiť s oknami a ich čistením v akýchkoľvek podmienkach, výškach alebo v iných, často veľmi špecifických situáciách. Zákazník sa teda na nás môže vždy a v každom okamihu plne spoľahnúť, lebo nesklameme. 

Prirodzene…

výškové umývanie okienPrirodzene, že práca, ktorej sa už viac ako dvadsať rokov naša firma venuje, prešla za ten dlhý čas mnohými zákrutami a zmenami. Musíme pri tejto príležitosti jasne zdôrazniť, že A SERVIS LIPKA sa na každom kroku spoliehala na tie najmodernejšie a najúčinnejšie technológie, vysokovýkonný a kvalitný strojový park či vybavenie.

Samozrejme, že pred chvíľkou vymenovaná dvojica potrebuje pre svoje fungovanie aj ľudský rozmer, a tak sem treba prirátať aj našich skvelých zamestnancov a nepochybne, i prvotriednu čistiacu chémiu. Len v dokonale vyladenej súhre týchto niekoľkých kľúčových prvkov potom s prehľadom dokážeme napĺňať predstavy a želania každého zákazníka.

Profesionálne čistenie a umývanie okien, výkladov, výloh alebo atypických sklenených stien bolo a ostáva pre nás – v istom zmysle – základným portfóliom našej práce. V súčasnosti tak  zvládneme k plnej spokojnosti vyčistiť najrôznejšie typy a veľkosti okien.

Takže…

ako vyleštiť oknáTakže firma A SERVIS LIPKA profesionálne umýva a čistí okná nielen v rodinných domoch, vilách, panelákoch alebo malých domácnostiach. Venujeme sa tiež oknám a skleneným plochám obchodných prevádzok, veľkých nákupných alebo spoločenských centier.

Naše odborné tímy sa dajú stretnúť taktiež v rôznych zdravotníckych zariadeniach, väčších, či menších kanceláriách, firmách, prípadne komerčných a iných priestoroch. Prirodzene, komplikácie nám nerobia ani okná vo výškach alebo inak šťažené podmienky.

Každú objednávku u nás zabezpečuje tím dokonale preškolených, skúsených profesionálov, ktorí majú za sebou roky odbornej praxe. Zákazku vedia riešiť ohľaduplne a systematicky, vždy s prihliadnutím na najbližšie okolie a zverený majetok. V popredí ale ostávajú najmä  zásady bezpečnosti, špičková kvalita a starostlivo realizovaný postup.

Snáď…

ako vyleštiť okná bez šmúhSnáď je teraz možnosť pristaviť sa pri metóde čistenia a umývania okien a výloh, ktorú spoločnosť A SERVIS LIPKA denne využíva. Objasníme si tie najzákladnejšie východiská, technologické kroky aj detaily, a predovšetkým – filozofiu našej práce v tejto oblasti služieb.

Asi niet väčšieho sporu o tom, že jestvuje umývanie okien a umývanie okien. Poväčšine umývame bežné, takmer banálne znečistené okná, ktoré vlastne každý z nás dôverne pozná. Existujú však aj okná – dôverne známe z našej každodennej praxe – ktoré predstavujú neľahkú úlohu aj pre vyškoleného a skúseného profíka.

Nemáme však na mysli len masívne a naozaj dramatické znečistenie. Otázny býva napríklad zložitý prístup k samotným oknám, ich nejednoduchý tvar, prípadne náročná konštrukcia alebo veľmi špecifické prostredie, kde sa takého okná nachádzajú, dajme tomu priemyselná výroba, či chemická prevádzka.

Vtedy…

ako na umývanie okienVtedy musí spoločnosť A SERVIS LIPKA zapojiť do práce všetky svoje získané skúsenosti, dlhé roky praxe a odbornosť zamestnancov. Je veľmí potešujúce, že naša firma vo všetkých takýchto prípadoch naplno preukazuje technologickú vyspelosť svojej čistiacej metódy, pričom pri každej zákazke dokáže do bodky naplniť očakávania svojich zákazníkov. 

Náš moderný a osvedčený systém čistiacej práce disponuje niekoľkými základnými prvkami, ktoré tvoria dobre naolejovaný a spoľahlivo fungujuci stroj. Každý z nich sa v našej dlhodobej praxi plne osvedčil a počas ošetrovania rôznych typov okien zaručene nesklame. Skúsme si teda spolu navodiť menšiu modelovú situáciu.

Dajme tomu, že okná, ktoré čistíme sú zanesené vrstvou nečistôt. napr. neprehliadnuteľnými stopami po stavebných prácach a materiáloch. V takmto prípade siahame v prvom rade po širokej, spoľahlivej a ostrej škrabke.

Vydatná…

čím umyť oknáVydatná pomoc škrabky nám dovoľuje zbaviť okná hrubých nečistôt a mať ich nachystané na ďalší krok čistenia. Asi netreba pripomínať, že práca s ostrou škrabkou predpokladá istú mieru skúseností a manuálnej praxe. Musíme sa vystríhať nielen nebezpečenstva úrazu, ale zároveň nesmieme poškriabať sklo, rámy okien ani parapetnú dosku.

Po odložení škrabky sa dá začať uvažovať nad aplikáciou silného a účinného roztoku teplej vody a špeciálneho čistiaceho saponátu. Samozrejme, že využívame len to najlepšie, čo trh momentálne ponúka, takže pre klienta pracujeme s chemickou extratriedou.

Tento skvelý a výborne pripravený chemický roztok dostal v našom domácom firemnom slovníku trefné meno – rozmyvák. Nielenže starostlivo „rozmyje“ a odstráni všetky druhy nečistôt, ale k oknám a ich materiálom sa chová ohľaduplne a šetrne. Klient tak nemusí počítať s obavami a zvažovať čierne scenáre.   

Pri…

prípravky na umývanie okienPri tejto kľúčovej práci neobídeme ani jediný centimeter okna, takže precízne umývame nielen samotné sklá, ale i rámy a parapetné dosky. Venujeme sa každému kútu, každej škáre a zlomu. Práve takto sa nám darilo a darí dosahovať želanú kvalitu, ktorou je naša firma A SERVIS LIPKA povestná.

Je neoddiskutovateľné, že práve kvalita je pre našu prácu trvalou normou a pre každého zákazníka znamením dôvery a istoty, ktoré za ním prichádzajú. S výdatnou pomocou nášho skvelého „rozmyváku“ zbavíme čistené okná prachu, nečistôt a mastnoty, čo je pre celkový výsledok a spokojnosť zákazníka podstatné.

V poradí už tretím krokom býva využitie stierky s pružnou a kvalitnou gumovou lištou. Okno s ňou pohodlne zbavíme zvyšnej vody a nežiadúcich stôp peny po saponáte, čo v konečnom dôsledku prispieva ku skvelému výsledku.

Okno…

ako odstrániť polepy z okienOkno ešte ponecháme voľne vyschnúť, aby sme odštartovali finálnu fázu celého procesu čistenia, ktorou je leštenie. Hádam sa vyplatí pripomenúť, že akékoľvek zbytky vlhkosti na ploche okna by nám leštenie nijako neuľahčili, skôr naopak. Takže, ak začať leštiť, tak len s dokonale pripravenými podmienkami.

Naša spoločnosť A SERVIS LIPKA nikdy nepracuje so žiadnymi chemickými leštidlami. Technika tzv. suchého leštenia, patrí k zdrojom celkovej kvality nami poskytovaných služieb, a to aj napriek tomu, že je časovo a fyzicky náročnejšia, ako bežné leštenie pomocou chemického prípravku.

Táto metóda spočíva v jednoduchom použití čistej a suchej bavlnenej textílie, ktorou postupne okná vyleštíme až do bodu, keď sú krásne čisté a žiarivé. Takto vyleštené okná ostanú nielen dlhšie čisté. Ale okolitý prach a nečistoty sa na ploche neusadia tak ľahko, ako pri leštení chemickou cestou.

Máme…

umývanie zimných záhradMáme dlhodobo overené, že leštiaca kozmetika začne na skle časom vytvárať nepekné šmuhy. Pri umývaní preto nesmú na oknách ostať zbytky starého leštidla. V opačnom prípade hrozí, že staré leštidlo nečakane „vystúpi na povrch“ a na skle sa pred klientom objavia viditeľné stopy po samotnom postupe leštenia.

A ešte niečo. Voľne dostupné chemické leštidlo vytvára na skle akýsi mikrofilm, ktorý sa vplyvom poveternostných podmienok začne rýchlo správať ako neviditeľná mucholapka. Na oknách sa potom dosť skoro zachytí množstvo prachu zo vzduchu a mikročiastočky špiny.

Môžeme teda s uspokojením konštatovať, že metóda čistenia používaná spoločnosťou A SERVIS LIPKA už dlhé roky predstavuje veľmi efektívny, dobre vyvážený a presne fungujúci systém čistenia okien a sklených plôch. Dôkazom je nielen klientská dôvera, ale tiež stabilná a oceňovaná kvalita, bez ohľadu na to, kde a pre koho pracujeme.

V tomto…

umývanie výkladovV tomto zmysle sme postupovali aj pri nedávnej zákazke, ktorá sa týkala vychýrenej kaviarne v centre mesta. To miesto má tradíciu, dlhý životopis a vždy sa tam nájde plno spokojných ľudí. Pre kaviareň pracujeme už dlhý čas, takže ide o nášho kmeňového klienta, ktorý sa v istom zmysle stal členom našej firmy. 

Týmto faktom sa v našej firme vždy prispôsobujeme. Takže termín kedy prichádzame umyť a vyleštiť okná aj výlohy tejto kaviarne, padá sem-tam i na sobotňajšie dopoludnie. Počas bežnej prevádzky by to bola čistá utópia, nehovoriac o tom, že ľudia a zamestnanci kaviarne majú svojich hostí v rovnakej úcte, ako my svojich zákazníkov.

Takže v sobotu dopoludnia sa stretávame každých šesť týždňov pred kaviarňou a dáme sa do práce. Proces umývania a leštenia sme si už popísali vyššie. Dá sa teda krátko zhrnúť, že s výnimkou škrabky, aplikujeme pri čistení skiel a okien kaviarne všetky kroky.

Aj…

umývanie presklenných stienAj tu začneme našim spoľahlivým, presne účinkujúcim rozmyvákom. Ktorým dôkladne umyjeme každý kúsoček skla, ale aj kovovej konštrukcie okien plus výloh. Následne pokračujeme  širokou, pružnou gumenou stierkou. Presnými pohybmi sklo aj rámy zbavíme všetkej vody a stôp po saponáte, čo je pre finálny výsledok kľúčové.

Po krátkom vysušení umytých okien a výloh môžeme s čistým svedomím profesionála odštartovať naše povestné leštenie na sucho. Teda napneme vlastné svaly a využívame hebkosť a dokonalosť čistej bavlnenej tkaniny.

Radi by sme pripomenuli, že kaviareň stojí na rohu jednej z ulíc Starého mesta. Ide o značne členenú fasádu secesnej, pôvodnej barokovej budovy s veľkou sklenenou plochou, ktorá siaha až výšky druhého poschodia, čo je pre nás vždy výzvou. Pravdu-povediac, okrem výzvy sa na túto prácu svojim spôsobom aj tešíme.

Kaviareň…

umývanie lodžiíKaviareň je totiž v celkom meste povestná skvelou, zrejme bezkonkurečnou kávou, ktorú si nakoniec – pri ceste z firmy domov – takmer nikdy neodpustíme. Prirodzene, poniektorí mlsnejší kolegovia neohrdnú ani lahodými zákuskami, ale to je už povestná čeršnička na torte.

A tak sa aj v tú sobotu plne potvrdilo. Spoločnosť Bratislava okna, umývanie  dokáže najlepšie umyť okná, vyčistiť koberce alebo zlikvidovať grafitti, no a naša kaviareň – zase so vzorovo čistými oknami a výlohou – robí širko-ďaleko najlepšiu kávu a zákusky.